Zalety systemu HVAC

Systemy HVAC to wciąż systemy instalacji sanitarnych, które są pomijane w trakcie projektowania budynków. Wciąż bowiem pokutuje u nas myślenie, że budynek potrzebuje jedynie ogrzewania, a po macoszemu traktuje się inne niezmiernie ważne parametry powietrza w budynkach, takie jak: ciepło, wilgotność czy prędkość przepływu. Tymczasem człowiek, by funkcjonować na najwyższych obrotach potrzebuje nie tylko ciepła, a często i ciepła ma często dostarcza mu się za dużo. W przypadku normalnych warunków, optymalne parametry to:

  • temperatura 23–26°C latem, oraz 20–24°C zimą,
  • wilgotność względna 40–60% (maks. 35–65%)
  • prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi od 0,2 do 0,5 m/s.

Zaawansowane systemy HVAC nie jest li tylko zbiorem urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, to przede wszystkim całościowy system zarządzający warunkami klimatycznymi w budynku. Wszystkich pożytków systemów HVAC nie sposób opisać. Do głównych zalet takiej instalacji sanitarnych należy zaliczyć automatyzacja działań oraz wydajność i stosunkowo niski koszt. Nowoczesne systemy HVAC zapewniają pełny komfort cieplny a przy tym ekologię – powietrze jest o wiele czystsze niż w przypadku starszych układów klimatyzacyjnych, które wprowadzały pewne zagrożenia, jeśli system był źle konserwowany.

Nowoczesne rozwiązania HVAC to systemy, które polecić można każdemu, komu zależy mu na tym, aby warunki w domu lub biurze były maksymalnie komfortowe i przyjazne dla ludzi. Lato idzie powolnymi krokami, czas już teraz pomyśleć o wydajnym systemie HVAC w naszym domu czy biurze. Warto jednak dodać na koniec, że koszt instalacji HVAC w nowo powstałym budynku bywa często tańszy od tradycyjnego ogrzewania wodnego, a sporo kosztów jesteśmy w stanie ominąć już na etapie samego projektu. Więcej o systemach HVAC przeczytacie państwo w tym artykule

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Klimatyzacja, Podstawy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s